Tři české lázně, které vás na jaře postaví na nohy

- Komerční sdělení -brilantní

Slavná lázeňská města západních Čech přitahují turisty již po staletí.

Karlovarský kraj je celosvětově proslulý velkou koncentrací přírodních léčivých pramenů a zdroji minerálních vod.

Trojice lázeňských měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně patří k nejvýznamnějším lázeňským městům v celosvětovém měřítku.

Kromě kvalitní léčebné péče lákají návštěvníky také svou atmosférou, architekturou, historií, okolní přírodou a jsou ideálním místem pro relaxaci a aktivní dovolenou.

Karlovy Vary jsou právem pokládány za hlavní lázeňské město v České republice. Místní léčivé termální a minerální prameny již okusily miliony návštěvníků z celého světa.

Kdysi zde relaxovali také členové ruské carské rodiny, francouzská císařovna Marie Lujza, umělečtí velikáni jako Johann Wolfgang Goethe, Friedrich Schiller, Ludwig van Beethoven, Frédéric Chopin a Ema Destinová.

Svůj název město dostalo po zakladateli Karlovi IV., který jej dal vystavět ve čtrnáctém století, kdy podle pověsti jeho lovecká družina náhodou objevila v této lokalitě léčivý termální pramen.

Jedinečnou atmosféru města a jeho okolí dotváří úchvatná architektura. K místním architektonickým skvostům patří Mlýnská, Sadová a Tržní kolonáda, Kostel svaté Marie-Magdalény s pravidelnými varhanními koncerty či pravoslavný Kostel svatého Petra a Pavla.

Srdcem města je pramen Vřídlo – gejzír horké minerální vody s teplotou kolem dvaasedmdesáti stupňů Celsia, ze kterého vyteče za minutu průměrně dva tisíce litrů minerální vody a díky vysokému tlaku stříká až do výšky dvanáct metrů.

V podzemí Vřídelní kolonády můžete navštívit zajímavou exkurzní trasu, která vás provede procesem výroby tradičních karlovarských suvenýrů.

Mezi další známé stavby ve městě patří slavný Grandhotel Pupp, Císařské lázně či hotel Thermal, který je každoročně dějištěm mezinárodního filmového festivalu.

V Karlových Varech se lázeňská léčba zaměřuje na nemoci trávicího ústrojí, metabolická onemocnění, poruchy pohybového ústrojí, nervové a onkologické choroby.

Na pitné kúry se využívá dvanáct místních teplých pramenů, které vytékají z krásných historických vodovodů uprostřed secesních kolonád. Jejich teplota se pohybuje od třiačtyřiceti do dvaasedmdesáti stupňů a každý z nich má jiné složení.

Doporučuje se pít z nich přímo u zdroje, aby byla pitná kúra co nejúčinnější. Dlouhodobější pitnou kuru však musíte absolvovat pod dohledem lázeňského lékaře, který vám po vyšetření určí, který z pramenů je pro vás vhodný.

Lázeňští hosté si nalévají léčivou vodu do typických keramických nebo skleněných hrníčků, které si většinou odnesou domů jako suvenýry. Lázeňskou léčbu mohou návštěvníci kombinovat s výlety do okolí.

Blízko Karlových Varů se nachází několik turistických atrakcí, například majestátní hrad Loket nebo zámek v Bečově, kde se nachází velmi cenná zlatnická památka v Čechách – relikviář svatého Maura.

Ve městě můžete navštívit muzeum Jana Bechera nebo sklářskou hutu a návštěvnické centrum Moser a zažít pravou atmosféru ruční výroby křišťálu.

Výrobky známé sklárny zdobí také interiéry královských paláců či příbytky filmových hvězd. Sklárna Moser vyrábí také originální festivalové ceny, křišťálové glóby pro prestižní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.

Nádherným výhledem na město se můžete pokochat z vyhlídky Jelení skok, ke které se dostanete po lesních stezkách a kamenných schodech kolem kovové sošky kamzíku přímo z centra města od Vřídla, připadne lanovkou od Grandhotelu Pupp.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora