Zásady péče o zdravé vlasy

- Komerční sdělení -brilantní

Naučte se o své vlasy pečovat tak, aby byly hustší, hladší a zdravější. Sepsali jsme pro vás základní tipy, jak toho dosáhnout, a jaké přípravky používat.

5 profesionálních tipů, jak pečovat o vlasy, aby byly hebké, lesklé a zdravé

Nejen ženy, ale i mnozí muži si přejí, aby jejich vlasy byly husté, lesklé a hladké. Po čem naopak netouží, jsou poškozené a lámavé vlasy, roztřepené konečky a vybledlá barva. Jak dosáhnout toho, aby vaše vlasy byly zdravější, pružnější a silnější?

Nejprve své vlasy poznejte do hloubky a zjistěte, jak moc jsou porézní, a jak jsou pružné. Ke zjištění porézností slouží dva jednoduché testy. Poté pro vás máme pět jednoduchých tipů, jak získat silné a krásné vlasy.

Poznejte své vlasy do hloubky

Vlasy umyjte a opatrně vysušte ručníkem, a poté je prohmatejte rukama. Jsou-li vlhké, jsou více porézní. Porézní vlasy jsou suché a slabé a bývají náchylnější k poškození. Pokud jsou naopak vlasy poměrně suché, jsou méně porézní, a tudíž zdravější.

Zkusit můžete i druhý test. Pramen čistých a suchých vlasů vložte do misky s vodou. Slabé a porézní vlasy klesnou ke dnu, silné a zdravé vlasy zůstanou na hladině.

Pružnost se zkouší zásadně u mokrých vlasů. Jeden mokrý pramen natáhněte. Zdravé vlasy se natáhnou až o 50 % původní délky a rychle se vrátí do normálního tvaru a velikosti, aniž by se poškodily. Nezdravé vlasy se natáhnou zhruba o 20 % původní délky a při vracení se snadno poškodí.

NAŠE RADA: Po umytí vlasy důkladně vysušte ručníkem a velmi opatrně pročesejte. Hrubé a rychlé kartáčování způsobuje jejich lámání.

Potřebná výživa pro krásné vlasy

Vyvážená a zdravá strava je klíčová. Nepostradatelné jsou bílkoviny, zdravé tuky, vitaminy a minerály. Vlasy tvoří protein keratin, který ovlivňuje jejich vlasů, kůže i nehtů. Minerály, jako jsou měď, železo, hořčík a selen, a vitamíny E, D a C podporují přirozenou tvorbu keratinu.

Skvělou volbou jsou například ryby kvůli obsahu omega-3 mastné kyseliny, které podporují růst vlasů. Pokud ryby nemusíte, užívejte doplňky stravy a vitaminy určené přímo pro zdraví vlasů.

Vyzkoušejte přírodní vlasové přípravky

Používejte přípravky, které jsou určené pro váš typ vlasů. Vyhýbejte se vlasovým přípravkům na chemické bázi, volte produkty obsahující přírodní ingredience bez sulfátů a s klinickými testy. Zkuste šampon s aloe vera a přírodní kondicionér s bambuckým máslem.

Jak správně používat kondicionér? Před aplikací z umytých a mokrých vlasů vymačkejte přebytečnou vodu, aby kondicionér absorbovaly. Kondicionér můžete používat i tehdy, jsou-li vaše mokré, aniž byste použili šampón. Ve vlasech uzamkne vlhkost a zabrání vysušení a oslabení vlasů.

Choďte pravidelně ke kadeřnici

Jak vaše vlasy stárnou, konečky budou mít tendenci se více dělit. Poškozená místa je třeba odstranit. Pravidelné zastřihování vlasům dodává zdravější vzhled a navíc brání tomu, aby se roztřepené konečky šířily po délce vlasů.

Při péči a úpravě vlasů omezte teplo

Fény, vlasové žehličky a kulmy představují důležité pomocníky při tvorbě účesů. Před jejich použitím vlasy ošetřete přípravkem na ochranu proti teplu a nepoužívejte nejvyšší teploty, které vlasy mohou spálit a poškodit.

Požívejte vlasovou kosmetiku s UV ochranou. Při plavání chraňte vlasy před chlorem a noste koupací čepici. Také se vyhýbejte těsným culíkům, které vedou k lámání a vlasy poškozují. 

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora