Lyžování na poslední chvíli: Kam cestovat na jaře za sněhem?

- Komerční sdělení -brilantní

Zbývá vám ještě pár týdnů, abyste si naplno užili zasněžené kopce.

V ovzduší jasně cítit příchod jarních teplejších dní, které však nepřejí sněhovým podmínkám. Pokud vám nestačily dosud prožité zážitky na zasněžených svazích nebo na vás byla letošní zima příliš tuhá, nyní je ideální čas provětrat lyžařskou výbavu a užít si poslední sníh.

Na Slovensku je stále množství lyžařských středisek, která vítají nadšence zimních sportů, pro Slováky žijící na západě země je však skvělou a stále výhodnou volbou lyžování v rakouských střediscích.

Zde je několik tipů, které jsou od vás na skok, nabízí bohatou sněhovou pokrývku i kvalitní služby.

Lackenhof Ötscher
Pod horou Ötscher v Dolním Rakousku se k údolí táhne několik lyžařských tras různých náročností. Středisko není velké, ale při orientaci na něm musíte stejně zachovat rozvahu a párkrát se zamyslet, kde právě jste.

I během třetího dne pobytu na tomto okouzlujícím místě stále objevujete nové trasy, lanovky a možnosti. Jak je v Rakousku zvykem, středisko nabízí veškerý komfort, který si lyžař může přát.

Výhodou Lackenhofu je jeho vlídnost k začátečníkům. Proto ho ocení zejména rodiny s dětmi, ale i pokročilí lyžaři si zde pro sebe najdou výzvy. Naleznete zde sedm lehkých tras, osm středně náročných a čtyři černé, náročné.

Pro nejmenší je zde dětský park Sunny Kids Park s kouzelným kobercem, dětským vlekem a lyžařskou školou, kde se vám o ratolesti spolehlivě postarají.

S kartou Sněžného muže jezdí děti narozené do roku 2007 v doprovodu rodiče jen za 3 € na den. Výhodou je kombinovaný skipas, který platí dohromady pro 40 kilometrů sjezdovek na Lackenhofu a Hochkaru, středisku, které je jen pár minut od Lackenhofu.

Hochkar
Středisko Hochkar je od Lackenhof Ötscher vzdáleno přibližně 20 kilometrů. Pokud si chcete vyzkoušet v rámci kombinovaného skipasu obě střediska, nemusíte se přesouvat autem.

Jednoduše nasednete na místní skibus, který mezi nimi jezdí do 26. března a můžete tak bez obav strávit nějaký čas i v aprés ski baru.

Hochkar je místo, které vyhledávají zejména mladí lidé, skupiny a pokročilejší lyžaři. Vyhoví každému.

Sjezdovky se upravují až do dubna, ale některé z nich, pro zachování pestrosti, zůstávají pokryty hlubokým sněhem, pod kterým vám sem tam překvapí „bubny“, ale zároveň se v něm méně zkušení lyžaři cítí bezpečněji.

Doporučujeme středisko navštívit zejména během týdne, kdy na něm nelyžuje takové množství lidí a kopce tak poskytují množství prostoru k užití freerideových jízd, téměř prázdných kopců i velmi mírně sklopených tras, po kterých jen kloužete a kocháte se výhledem.

Hochkar je nejvýše položeným lyžařským střediskem v Dolním Rakousku a jeho jedinečností je i akce Rakouský světový pohár, které se zde dlouhá léta pořádalo. Dnes jej vyhledávají profesionální lyžaři na tréninky.

Pokud vás zmoří hlad, doporučujeme návštěvu chaty Latschn-Alm nebo JoSchi Karhütte.

Stuhleck-Semmering
Z pohledu Slováků jde o jedno z nejznámějších lyžařských středisek. Dopravíte se tam autobusem z Bratislavy i Nitry. Od Bratislavy je středisko vzdáleno jen dvě hodiny a můžete se v něm dokonale vyřádit.

Upravené sjezdovky a pestrý výběr i obratné lanovky jsou pár faktorů z mnoha, které na místo lákají turisty.

Ceny skipasů jsou sice o několik eur vyšší, stejně jako strava, kvalita služeb je však téměř nesrovnatelná se slovenskou.

Středisko je výbornou alternativou pro ty, kteří si chtějí na kopcích a ve wellness užít prodloužený víkend nebo i týdenní dovolenou, ale uspokojí i ty, kteří se narychlo rozhodnou zpestřit si nejbližší volný den pobytem na sněhu.

Stuhleck je snadno dostupný zejména pro Bratislavčany a zakoupit si na něj můžete také jednodenní zájezd se skipasem a dopravou v ceně.

Nízké Tatry – Jasná
Výhodou známého střediska je dobrá vybavenost, poloha a vysoká nadmořská výška (2004) metrů, která zaručuje dlouhodobou sněhovou pokrývku. Zajezdit si zde můžete na 29 km sjezdovek.

Každý rok je citelné zlepšení služeb a možností střediska. Výbornou podmínku zde najdou freerideoví lyžaři. Zkušení freerideři dají přednost prudkým žlabům na severu, začátečníci a fajnšmekři ocení prašanové pláně na jihu Chopku.

Poslední zimní sezóna přinesla novinky – kabinovou lanovku, kterou se dostanete na vrchol kopce jen jedním přestupem a hotel, který měl první hosty přivítat 1. února 2017. Zajímavostí je i zážitek během Full Moon Dinner.

Nejbližší a poslední večeře při úplňku měsíce se koná 12. Března v 18:00 v panoramatické restauraci ROTUNDA ve výšce 2024 m n.m. Během večeře vás čeká pětichodové menu. V noci si to můžete namířit do známého klubu Happy End.

Vysoké Tatry – Tatranská Lomnice
Pokud hledáte strmější kopce, vydejte se do tatranské Lomnice. Vrchol sjezdovky se nachází ve výšce 2190 m nm. m. Na cestě dolů lyžaři překonávají převýšení 1300 metrů.

V Audi aréně si můžete změřit rychlost své jízdy, pro děti je k dispozici Indoor Fun Park Kamzíkovo a šest kilometrů nenáročných sjezdovek.

Když už tady budete, vylezte si určitě na vyhlídkovou věž na Sklanatém Plese, která vás ještě jednou přesvědčí o tom, jak jedinečné jsou Vysoké Tatry a zimní slovenská krajina.

PARK SNOW Donovaly
Lyžařské středisko se nachází na pomyslné hranici národních parků Nízké Tatry a Velká Fatra. Celková délka sjezdovek je 11 km az nich je 7,4 km technicky zasněžováno.

Sjezdovky naleznete ve dvou areálech: Zahradiště a Nová hoľa. Zatímco Zahradiště je vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé, Nová hoľa vyhovuje středně pokročilým až pokročilým lyžařům.

Jedinečností je místní FUN PARK – největší areál pro výuku lyžování ve střední Evropě. Chcete-li začít s lyžováním nebo toužíte, aby si tento sport osvojilo vaše dítě, tohle je správná zimní destinace pro vás.

O program se bát nemusíte, nudy vás zbaví kromě svahů psí spřežení, kluziště, možnosti pro běžkaře či adrenalinový Riders Park.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora