Střešní plachty a bočnice pro párty stan, jaké jsou možnosti?

- Komerční sdělení -brilantní

Střecha je důležitý funkční prvek každého párty stanu. Váš stan může disponovat i bočními plachtami. Jakou mohou mít tyto dvě části podobu?

Jakou podobu může mít opláštění střechy

Nejtypičtější barvou střešního opláštění je určitě bílá. Platí ovšem, že není bílá jako bílá. Střecha vašeho stanu může mít hned několik podob. Bílé průsvitné provedení dokáže zachytit ostré sluneční paprsky, ale současně do vašeho stanu propustí světlo a zajistí příjemný stín.

Průhledné plachty naproti tomu ze své podstaty nejsou schopny stínit nijak. A proto je jejich užití doporučováno mimo letní měsíce, kdy není sluneční svit tak intenzivní. Tím se zabrání přehřívání vnitřních prostor stanu.

Trojité neprůsvitné plachty, které mají podobu černé vrstvy mezi dvěma bílými plachtami, se používají v případě, že požadujete naopak mít ve stanu během dne tmu. To je důležité například při využívání projekční techniky.

Co vše lze realizovat u bočního opláštění

Nejprve je nutné zvážit, jestli bočnice do stanu potřebujeme. Jejich instalaci lze doporučit jednak při předpokladu větrného počasí. Stejně tak poskytne boční opláštění možnost prostor uzavřít a chránit tak soukromí všech přítomných.

Bočnice dále mohou mít podobu bez oken, dále se na trh dodává provedení s okny nebo zcela průhledné. Bočnice s okny lze doporučit v případě, že například v rámci firemního eventu nebo svatební oslavy chceme podtrhnout reprezentativní vyznění párty stanu.

Průhledné provedení párty stanu se nejčastěji realizuje tak, že je průhledná například pouze jedna stěna. V zásadě má smysl tam, kde si chceme zachovat onen soukromý ráz akce, ale například máme zájem otevřít hostům výhled na konkrétní prostorovou dominantu.

Hraje roli velikost párty stanu?

V případě různých podob střech či bočního opláštění velikost párty stanu v principu roli nehraje. Přizpůsobit lze stany malé v rozměrech 4 x 4 m, ale i ty větší, které mohou mít například rozměr 4 x 6 m.

Specifický případ pak v tomto směru představují velkokapacitní stany a skladovací haly. V takovém případě může být vhodné instalovat bočnice ze sendvičových panelů či pozinkovaných trapézových plechů. Tento typ zastřešení bývá na rozdíl od standardního stanu 4 x 4 m určen k dlouhodobé instalaci.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora