Sedm míst, která ve Florencii musíte vidět

- Komerční sdělení -brilantní

Pokud se letos chystáte do toskánské metropole, tyto zajímavosti v ní byste si neměla nechat ujít.

 1. Uffizi
  Návštěva nejpozoruhodnější sbírky renesančního umění na světě v galerii Uffizi vás možná neláká pro nekonečné rady na lístky, pokud si je však koupíte v předstihu například na www.uffizi.com, ušetříte mnoho času, který pak můžete věnovat obdivování děl Giotta, Boticelliho nebo da Vinciho . Prohlídku můžete ukončit výtvory Michelangela a Raffaela. Z krátké prosklené chodby, která je sama o sobě uměleckým dílem, je nádherný výhled na řeku Arno.
 2. Bazilika Santa Croce
  Baziliku Santa Croce navštěvují turisté zejména proto, aby v ní spatřili hroby nejslavnějších obyvatel města. Je tam pohřben Michelangelo, Galileo i Machiavelli. Kromě toho jsou největší místní atrakcí fresky od Giotta a jeho malířské školy. Bazilika se nachází na náměstí Piazza di Santa Croce, které bylo ve středověku původně nezastaveno, aby se tam mohli shromažďovat věřící. Kdysi, v dobách tvrdé inkvizice tam upalovali kacíře.
 3. Duomo
  Florentský dóm známý jako Duomo patří spolu se Šikmou věží v Pise a římským Koloseem k nejpozoruhodnějším architektonickým skvostům Itálie. Jeho legendární kopule, zvonice a barevná mramorová fasáda nemají ve světě konkurenci. Stavět ho začali v roce 129ž pod vedením sienského architekta Arnolfa di Cambrio a byl hotový za sto padesát let.
 4. Museo Di San Marco
  Museo di San Marco je živou vzpomínkou na zbožného mnicha Fra Angelika, který vyzdobil v místním dominikánském klášteře cely svých bratrů. Většinu maleb vytvořil v letech 1440 až 1444 a mnichům prý pomáhali při modlitbách a v meditaci.
 5. Oltarno
  Oltarno je doslova „druhou stranou Arna“. Čtvrť s neopakovatelnou atmosférou se rozkládá na jihu řeky, její páteří je živé Borno San Jacopo plné restaurací a obchodů, které jsou situovány ve starých domech z dvanáctého století. Pokud bude mít už plné zuby muzeí a budete chtít vidět nebe nad hlavou, toto je místo, kde se vyplatí relaxovat například v parcích nebo v zahradě za palácem Pitti.
 6. Piazza della Signoria
  Vychutnejte si svoji možná nejdražší horkou čokoládu v životě v historické kavárně nedaleko kopie Michelangelova Davida na Piazza della Signoria. Originál tam stál do roku 1873, poté sochu přemístili do Gallerie dell’Accademie, kam putovala ulicemi Florencie dlouhých sedm dní.
 7. Piazalle Michelangelo
  Vyjděte schody vzhůru od řeky Arno k Piazalle Michelangelo, kde najdete nádhernou románskou baziliku, ze které je fantastický výhled na město. Kostel je zasvěcen svatému Miniovi, jednomu z křesťanských mučedníků Florencie, který prý na tomto místě po smrti vzlétl.
- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora